Minerální kameny a jejich účinky

 Vítej, 

v tomto příspěvku bych ráda vypsala minerální kameny, které používáme při tvorbě. Jsem osobou, která věří v sílu kamenů, nicméně zmíním zde pouze to, co mohou kamínky přinést po té duševní (psychické) stránce. Je nutno říci, že nikde nejsou účinky prokázány a já bych nerada někoho nabádala k tomu, aby své trápení řešil pouze touto cestou. Pokud máme opravdu závažný problém a je jedno jestli se dotýká našeho fyzična nebo naší psychiky, je dobré ho aktivně řešit, nejlépe s odborníky. 

Kamínky vnímám především jako průvodce, jako podporu, která spolu se silou víry, myšlenky, může naší duši i tělu pomoci. Díky kamínkům je možné i intenzivněji pracovat se silou myšlenky :-) prostě a jednoduše je brát jako takové kouzelné amulety.

Krátké popisky o kamenech, jejich vlivu, symbolice, ale také něco málo k očistě a dobití energie. Převzato z knih ("Kameny od A do Z, Judy Hallová" a "Jak nám mohou pomoci drahé kameny, Antonín Hrbek") , ale i vlastních poznatků :-)

Postupně doplňuji...
ACHÁT

Obecně bývají pokládány za symbol stability a garanta hojnosti. Potlačuje negativní emoce, posiluje sebevědomí a odstraňuje strach před selhání. Nabádá k tichému zamyšlení a uklidňuje ve stresových situacích. Vhodné pro těhulky, kterým usnadňuje a zpříjemňuje čas v těhotenství.

-šedé acháty: pomáhá při vyčerpání a dodává optimismus.

-oranžové acháty: snižují úroveň emocí a pomáhají zvládnout psychózy a deprese. 

-bílé acháty: zvyšují intuitivní poznání a uklidňují. Snižují pocity osamění, mírní agresivitu.

-stromečkové acháty: propojují nositele s přírodou a posilují imunitní systém. Přináší jistotu a mírní vášně. Traduje se, že je dobrým pomocníkem při dietách, snižuje pocit hlavu.

-mechové acháty: podobné vlastnosti jako stromečkové a., posilují především duševní pohyblivost, schopnost komunikace a paměť.

-modré acháty: pomáhají zvládnout emoční poruchy a nervová vypětí. Posilují cit pro jednoduchá a účinná řešení. 

-červené/ohnivé acháty: pomocníci při milostných vzplanutích. Dodávají odvahu k činům a pomáhají uchovávat vnitřní/duševní rovnováhu.

Očista pod proudem teplé vody a dobíjí se paprsky zapadajícího slunce.


AMAZONIT

AMETYST

ANGELIT

APATIT


AKVAMARÍN

Působí uklidňujícím způsobem a harmonizuje, čistí ducha i tělo. Odstraňuje nervozitu a deprese. Posiluje sebevědomí i odvahu, lásku a věrnost. Podporuje paměť, toleranci a klidný spánek. Přináší nám pevná přátelství a zlepšuje vyjadřovací schopnosti. 

Očista se provádí uložením v hematitu nebo krystalické soli a poté se omyje proudem teplé vody. Dobíjí se na slunci.


AVATURÍN/AVENTURÍN

Uklidňuje myšlení a pocity, tím je vhodný pro chvíle napětí. Podporuje uspořádání myšlenek i života. Potlačuje úzkostné pocity a pomáhá zapomenout na starosti a umožňuje házet problémy za hlavu. Působí kladně na vše, co má souvislost s prosperitou a majetkem. Posiluje vůdčí schopnosti, ale také schopnost soucitu a vcítění se do mysli druhých lidí.

Očista se provádí uložením v hematitu nebo krystalické soli a poté se omyje proudem teplé vody. Dobíjí se paprsky zapadajícího slunce.


KARNEOL

Symbolizuje spojení zářivé energie západu slunce a krásou a sílou země. Posiluje sounáležitost a lásku k přírodě. Má značné  regenerační schopnosti a přináší vitalitu i radost ze života. Pomáhá najít v sobě sílu a zahojit své duševní rány, které si neseme z minulosti. Zvyšuje kreativitu, přináší nové myšlenky a prohlubuje city. Uvolňuje a osvobozuje myšlení i spánek.

Očista se provádí uložením v hematitu nebo krystalické soli a poté se omyje proudem teplé vody. Dobíjí se stykem s ametystem nebo měsíčním svitem.


ČAROIT

CHRYZOKOL

CITRÍN


FLUORIT

Je kamenem géniů, podporuje moudrost a zesiluje smysl pro zodpovědnost, přináší naději a pomáhá naplňovat smysl života. Chrání před vyčerpáním, zejména ty, kteří se ve snaze dostát svým povinnostem ničí neustálou prací, dodává jim potřebnou energii. Napomáhá nalézt těžiště problémů.

Očista pod proudem teplé vody a nabíjí se na slunci.


GRANÁT

HEMATIT

HOWLIT

JADEIT


JASPIS

Obecně pomáhají přežít frustrující situace a posilují naději na příznivý výsledek. Likvidují pesimismus, starosti a těžké sny. Posilují schopnost získat a udržet si radost ze života.

-červený jaspis: vysoce účinná "oživující" kámen, symbolizuje základní elementární sílu "Matky země". Odstraňuje blokády a dodává odvahu k činům. Očišťuje organismus a posiluje vůli při dietě.

-zelený jaspis: má uklidňující vlastnosti. Učí nás nezištnosti a skromnosti, vyžít s málem a přitom být duševně bohatý.

-žlutý jaspis: symbolizuje vytrvalost, trpělivost a snášenlivost. Pomáhá překonávat drobné každodenní potíže, porozumět ostatním 

-pestré jaspisy(obrazový, leopardí,dalmatin,breciový apod): posilují kreativitu a pomáhají proměnit tvůrčí ideje ve skutek. Dodávají sílu k překonávání potíží.

Očista se provádí tak, že nejprve kamínek omyjeme pod proudem teplé vody, poté vložíme do solného roztoku a opět omyjeme vodou. Nabíjíme měsíčními paprsky.


KŘIŠŤÁL

LABRADORIT

LAPIS LAZULI

MALACHIT

MĚSÍČNÍ KÁMEN

OBSIDIÁN


ONYX

Kámen dodávající sílu, zajišťuje oporu v těžkých situacích. Onyx nabízí napojení na vesmír, tak abychom mohli nahlédnout do své budoucnosti a tak se stát skutečnými pány svého osudu. Přináší ráznosti, disciplínu, vytrvalost a životní sílu. Usnadňuje přijetí vlastní minulost, zvyšuje sebevědomí  a pomáhá se vyrovnat s podmínkami ve vašem okolí.

Očista pod proudem teplé vody, dobíjí se sluncem.


OPÁL

je pokládán za zesilovač vlastností jeho nositele, špatnému člověku přináší špatné a dobrému dobré. Je také kamenem mírným, uklidňujícím. Pomáhá nalézat pravou lásku a léčí deprese. Podporuje inteligenci, fantazii a radost ze života. Podporuje chuť k životu a podnikání, může však vyvolávat také neklid, roztržitost.

Očišťuje se jednou měsíčně proudem teplé vody a nabíjí stykem s křišťálem nebo měsíčním svitem.


KŘEMEN

RŮŽENÍN

ZÁHNĚDA

RODOCHROZIT


RODONIT

Dodává sílu překonat změny, zejména při stěhování nebo změně zaměstnání. Jeho barva proniká přímo do srdce, při prvním doteku lze cítit jeho uklidňující působení. Dodává radost a jistotu při podnikání nebo při řešení problémů. Zvyšuje citlivost, spolucítění. Tiší bolest a zármutek.

Očista pod proudem teplé vody, nabíjí se paprsky zapadajícího slunce, případně můžeme použít sílu křišťálové drúzy.


SERPENTIN

SODALIT

TYGŘÍ OKO

TYRKYS

TYRKENIT

UNAKIT

RUBÍN V ZOISITU


Komentáře

Oblíbené příspěvky