Péče o kameny - čištění a nabíjení

 Dnes bych Vám ráda shrnula informace, které jsem doposud získala ohledně péče o minerální kameny. Myslím, že u šperků je to obzvláště důležité, a to proto, že je mnoho z nás nosí nepřetržitě 24/7.  I kámen si ale potřebuje odpočinout, očistit od veškeré té energie, kterou do něho vkládáme a také se potřebuje nabít, neboť mu spousty té jeho energie bereme. 

Základním pravidlem je o minerály pečovat s láskou, předcházet jejich pádu, aby se nepoškodily (mohou se rozlomit nebo poškrábat). Co se týče čištění, tak já osobně tuto očistu dělím na každodenní očistu a příležitostnou.

Každodenní očista

-nemusí být nutně každý den, prostě když cítím, že ten den byl o něco náročnější, šperk/minerální kamínek, který jsem měla u sebe, očistím pod tekoucí vlažnou vodou nebo jej dám do misky s vodou. Časově to ohraničené nemám, v tomto případě jednám intuitivně nebo si dohledám informace přímo o daném minerálu. Mimochodem nezapomínejte také na to, když máte např. na minerálním náramku nějaký přívěsek, tento by se mohl častým mytí zničit (především bižuterie).

Příležitostná očista

-paradoxně je pro mě příležitostná očista kamínků o něco více důležitá než ta každodenní. Provádím jí přibližně jednou do měsíce. Udělám si výlet, procházku k nějakému lesnímu jezírku, potůčku a tam jej v plátěném sáčku (používám děrovaný na potraviny) nechám několik minut "plavat".. Přijde mi, že tímto způsobem nechám odplavit veškerou negativní energii, která do kamínků za ten měsíc vstoupila.

Další možnost čištění

Minerály je možné čistit také vykuřovadly a nebo mořskou solí. Minerály můžeme namočit do roztoku vody a mořské soli. Pokud máme např. náramek s přívěskem, který by se měl vodě spíše vyhnout, můžeme jednoduše na několik hodit šperk do soli zasypat. Sůl ve které jsme již jednou očistu prováděli se nedoporučuje používat opakovaně.

Dobíjení

Každý kámen je jiný, některé kameny dobíjíme na přímém slunci, jiné za denního světla, neboť jim přímé slunce nevyhovuje a jsou tu i takové , které dobíjíme pouze v noci. V noci působí na kameny svit měsíce, povětšinou kameny tohoto druhy slunce znehodnocuje.

Nejuniverzálnější dobíjení minerálních kamínků je podle mého pomocí křišťálové drúzy, popřípadě nabíjení spolu s křišťálem. O účincích křišťálu, se určitě zde na mých stránkách také brzy dočtete. Nicméně křišťál je opravdu kámen všech kamenů. Velice ráda jej přidávám do náramků, neboť nenarušuje žádným způsobem ostatní kameny, naopak je doplňuje, dodávám jím více síly. Nejlepší je mít doma kousek surového křišťálu a v dnešní době můžete mít takový kousek i třeba v podobně svícnu nebo krásné drúzy, která vám doma vykouzlí parádu větší než jakákoliv dekorace :-) 

-----------------------------------------------------------

V neposlední řadě je dobré si říci, že i kámen se může po čase vyčerpat a je potřeba jeho sílu znovu obnovit. Doporučuje se kámen vybít alespoň 24 hodin ve vlažné vodě a potom zakopat pod zem a nechat ho odpočinout. Nikdy minerály nevyhazujte např. do koše...dejte jim šanci a vraťte je zpět přírodě, ať už jej vhodíte do vody nebo zakopete do země <3 


K.

Komentáře

Oblíbené příspěvky