čtvrtek 18. října 2018

Recyklované svíčky


Ahoj lidičky, dneska jeden příspěvek o tom jak využít svíčky a svícny, které máte doma, ale z nějakého důvodu je nepoužíváte. Já mám doma spoustu těch větších svíček, které si nezapaluji, protože na ně prostě nemám dostatečně velké svícny a na táckách se je bojím zapalovat.. prostě mi přijde bezpečnější když jsou svíčky kryté, v lucernách apod. . A tak jsem se rozhodla, že si ty velké svíčky rozpustím a přendám do svícnů (skleniček), které mi tu leží po již vypálených svíčkách. Taková trochu recyklace :) můžete využít také různé zavařovačky, skleničky od jogurtů atd. Dnes už je na trhu spousta ozdobných skleniček za pár kaček.. často takové obdivuji v IKEA nebo PEPCO

A jak na to?


Svíčku jsem nastrouhala na hoblinky a poté ve vodní lázni rozpustila. Pozor, pokud máte barevné svíčky, je dobré zjistit, zda nejsou barvené pouze na povrchu. V takovém případě je lepší vrchní vrstvu sloupat. Strouhání je celkem brnkačka, takže se toho určitě nemusíte bát. Knoty jsem si zakoupila už hotové s plíškem na stránce www.ekokoza.cz . Na této stránce lze zakoupit vše pro výrobu svíček pokud by se Vám nechtělo strouhat :)))

Já osobně jsem si tam také jednu sadu koupila s tím, že vyrobím svíčky k Vánocům rodině, takže tip na dárek pro někoho komu už dochází nápady.

Když máte svíčku rozpuštěnou nalijte jí do připraveného svícnu nebo skleničky. Před nalitím do nádoby jsem ješte vmíchala pár kapek oblíbeného vonného oleje (do aromalamp). Krásně se nám při výrobě provoněla kuchyně, další plus :)) A ještě jeden tip, pokud byste chtěli svíčku obarvit, můžete si buďto speciální barvy určené pro svíčky zakoupit a nebo jako já nastrouhat kousek barevné voskovky, svůj účel to také splní.Pokud byste potřebovali podrobnější postup, spousty jich najdete na youtube.com ... tak krasné tvořeníčko a napište, jak se vám svíčky vydařily :-)
Katka


Žádné komentáře:

Okomentovat