sobota 13. října 2018

Obraz z Powertexu

Konečně! Konečně jsem se odhodlala sáhnout na plátno a vyzkoušet si prostorovou malbu za pomocí powertexu. Nechápu proč jsem to tak dlouho odkládala. Není na tom zas tak nic moc složitého. Inspirací mi bylo léto, moře, mušličky, které i přesto, že jsem u moře nebyla, se mi doma nahromadily.. Přesto, že jsem spíše horský tip, mušličky mě baví a modrá barva mi přijde stejně uklidňující jako zelená a tak jsem se pustila do "mořského" obrazu.
Použila jsem světlý powertex, powertex pigmenty, Easy 3D Flex Powertex, kousek děrované látky a zapleteného provázku, mušle, dřevěná písmena, hvězdičky z polymerové hmoty a polystyrénové kuličky.

Doporučuji si plátno před tvorbou našepsovat, tak jako bychom chtěli na plátno malovat např. akrylovými nebo olejovými barvami, plátno je poté odolnější a neprosakuje skrz. Nezapomeňte opravdu poctivě rozmíchat pigment v Powertexu, aby se poté na obraze neudělaly hrudky.

Koukněte na výsledek..
Byl to samozřejmě první pokus, takže jsem přišla na spoustu chybiček a jsem opět poučená do příště, na co si dát pozor :-) Přesto jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala a určitě to není poslední prostorová malba, o kterou jsem se pokusila.

Mějte krásný tvořivý den

Katka


Žádné komentáře:

Okomentovat