Přeskočit na hlavní obsah

Návod na tvorbu růžiček

Krásný den přeji,

nafotili jsme pro vás návod jak vytvořit růžičku z polymerové (FIMO) či jiné hmoty. Já si momentálně tvořím růžičky pro jedno "veledílo" co mám v plánu udělat z Powertexu a tak jsem použila samotvrdnoucí hmotu, která se dá po zatvrdnutí barvit, lakovat, patinovat apod. Hmota je taková šedobílá, po zaschnutí ještě trochu zesvětlá, já si pro své potřeby přidala do hmoty trochu tyrkysového pigmentu.


Snad se nám alespoň trochu povedl zachytit na fotkách postup...

Nejprve si uděláme z hmoty malou kuličku, kterou poté rozmáčkneme a uděláme z ní slabounkou placičku. Poté placku zarolujeme a tím nám vznikne jakoby základ. Dále postupujeme stejně jak na začátku, uděláme placičku, tu nebudeme rolovat, ale přichytneme ji za konec ruličky. Takto postupujeme až do té doby než se nám nebude zdát dost "růžičkovatá" :) Nezapomeňte ještě jemně sem tam ohýbat růžky, aby vypadala co nejrealističtěji.


Ať se dílko daří :-)
R+K

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Začínáme s POWERTEXEM

Zdravím všechny kreativce, konečně se zase po dlouhé době hlásím s novinkama a doufám, že opět nastane čas přidávat více příspěvků :-) a to hlavně proto, že se chystám více pracovat s Powertexem, který mi naprosto učaroval. 
Že jste o tom ještě neslyšeli? Tak čtěte dál...

Vánoční přáníčka

V tomto příspěvku bych Vám ráda ukázala co mě momentálně nejvíce chytlo, a to tvoření z papíru :-) Už dlouhou dobu pokukuju po scrapbookingu, tvoření hlavně přáníček a později bych chtěla vytvořit v tomto stylu i našemu miminku fotoalbum.
Je pravdou, že díky tvoření Vánočních přání a visaček se seznamuji s různými lepidly, papírem atp. Člověk by nevěřil jaká je to alchymie ...
Výhodou papírového tvoření je hlavně to, že je velmi dostupné. Stačí prostě jen zajít do papírnictví- tedy alespoň v počátcích :-) 
Zde je na ukázku pár přáníček, které jsem již vytvořila...

Powertex víla Butterfly

Milé tvořilky,
stihla jsem ještě jednu powertex sošku před příchodem miminka.. no už se mi to rychle krátí :-) a pak netuším, zda bude čas, takže jsem ráda, že jsem se přemluvila a vytvořila tuhle vílu... tentokrát méně andělskou a v tmavších barvách. Používala jsem převážně hnědý powertex a bronz. Spodní část je tvořena z polystyrenu, kytičky jsou látkové a motýlek dřevěný. Kromě powertexu jsem použila také akrylové barvy na dokreslení detailů.. 
Co na ni říkáte? 
K.