neděle 19. června 2016

Začínáme s POWERTEXEM

Zdravím všechny kreativce,

konečně se zase po dlouhé době hlásím s novinkama a doufám, že opět nastane čas přidávat více příspěvků :-) a to hlavně proto, že se chystám více pracovat s Powertexem, který mi naprosto učaroval. 

Že jste o tom ještě neslyšeli? Tak čtěte dál...

Co je to Powertex?

Powertex je vlastně netoxické, ekologické médium na vodní bází, které ztuží jakýkoliv přírodní materiál (textil, papír, buničinu apod.) a dokonale přilne na savý povrch (dřevo, kartón, kůže, kámen, sklo..). Jediné kde nastává "problém" je plast. Vyschne už po 2 hodinách (lze urychlit fénem), k úplnému vytvrzení dochází po 2 týdnech.
Powertexem můžeme vytvořit různé prostorové objekty různých rozměrů od šperků, přes interiérové plastiky a dekorace až po sochy do exteriéru (do -80°C). Díky nejrůznějším doplňkům, které se k powertexu prodávají jako jsou barvící pigmenty, bister, rezavějící prášek a k tomu různé barvy powertexu, může výsledný vzhled výrobků připomínat patinovaný kov nebo keramiku. Samozřejmě to ale není vše, powertex je opravdu všestranný a pro lidičky co také rádi recyklují .. no super! Navíc můžete kombinovat i s jiným materiálem a technikami jako je např. enkaustika a lze jej barvit akrylem nebo třeba olejovými barvami.


Kurz

A protože jsem holka zvědavá a když něco dělám chci o tom vědět co nejvíce, rozhodla jsem se jít na kurz. Našla jsem stránky paní Lukáčové a po předchozí konverzaci jsem se objednala rovnou na lektorský kurz "Level 1 - Socha". 

Jediná má obava byla z cesty, protože můj orientační smysl není úplně tak dobrý :-))) ale zvládla jsem to naprosto s přehledem a to mě opravdu potěšilo, veškerý stres ze mě odpadl a večer jsem se ještě šla projít po okolí Prahy Kolodějích. Nádherné domečky všude kam se podíváš, zámeček, kostelíček..naprostá pohoda. Večer jsem mohla složit hlavu u paní Lukáčové v ateliéru, kde jsem se cítila jako doma, úžasná rodinka, paní byla neskutečně milá a krásně jsme si popovídali. Tímto jí a její rodině ještě jednou moc děkuji. A teď ke kurzu, který byl velice poučný, odpočinkový a já věřím, že se do Prahy vydám znovu a na nějakém tom kurzu ve studiu Světluška se ještě objevím. 
Naučila jsem se základní techniky patinování, práce s bistrem, co vše lze vlastně použít, jak řešit některá úskalí, která mohou nastat, jak napodobit kov, měď, keramiku, sádru, jak pozlatit a mnoho dalšího. Vytvořila jsem si krabičku a sošku panenky. Práce s powertexem je snadná, člověk si musí dát pozor samozřejmě na pár věcí, ale k tomu se dostaneme v dalších příspěvcích. Velice doporučuji jak kurz tak materiál! 

S radostí také oznamuji, že je ze mě oficiálně lektorka :-)) nicméně si ještě potřebuji vše osahat a začneme tvořit nejprve v práci, což byl úplně původní záměr. Abych to upřesnila, pracuji v nízkoprahovém denním centru pro osoby bez domova a už se moc těším na to až s klienty poprvé vyzkoušíme společně powertex :-). Má někdo z vás zkušenosti s Powertexem? A co byste rádi našli na mém blogu k tomuto tématu?

Mějte se krásně a užívejte sluníčka

K.


Žádné komentáře:

Okomentovat